Abbas Kashefi

Senior SEO specialists

Abbas Kashefi

Senior SEO specialists

پست های بلاگ

کلاکینگ چیست؟ همه چیز درباره Cloaking

کلاکینگ (Cloaking) چیست؟

این سوالی است که قصد داریم در این پست از سایت عباس کاشفی به آن بپردازیم و به آن پاسخ دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

پیش از این در بخش اصلاحات سئو به موضوعاتی همانند: تگ Canonical و الگوریتم Freshness گوگل پرداختیم و در این پست قصد داریم به تکنیکی تحت عنوان کلاکینگ بپردازیم ، در کل بخواهیم این تکنیک را به طور مختصر معرفی کنیم عبارتند از : مخفی کردن آیتم از مطلب به طوری چیزی که ربات های گوگل مشاهده می کنند با بازدید کنندگان متفاوت باشد.

انواع کلاکینگ:

  1. Googling
  2. IP Delivery

Googling:

در این روش سایت همانند یک موتور جستجو عمل می کند به این شکل که شما با سرچ یک عبارت آن سایت تمامی محتوای نمایش داده شده در موتور جستجو را درون خود نمایش می دهد و به این شکل سعی می کند برای خود کاربرانی را جذب نمایید.

IP Delivery:

روش دوم که یک روش متداول است و در ایران شاهد آن هستیم، به این شکل است که به آی پی مختلف محتوای متفاوتی نمایش داده خواهد شد ، به این شکل که مثلا یک کاربر با آی پی ایران سایت یا مقاله به یک شکل می بیند و آی پی کشور های دیگر و موتور های جستجو محتوای کاملا متفاوت.

cloaking

آیا تکنیک Cloaking جریمه به همراه دارد؟

این روش به طور کامل در کشور های دیگر منسوخ شده است اما به دلیل اینکه هنوز درک گوگل از زبان فارسی به سطح بسیار بالایی نرسیده هنوز در کشور عزیزم ایران استفاده می شود، اما درمورد استفاده از آن باید این مورد را در نظر بگیرید به دلیل اینکه این تکنیک یک روش کاملا کلاه سیاه است ممکن است با جریمه های سنگینی همانند : پنالتی و… مواجه شوید که در صورت پنالتی شدن باید سراغ سرویس هایی همانند: مشاوره سئو بروید تا بتوانید به سایت خود را به حالت قبلی در موتور جستجو برگردانید، پس باید سعی کنید تا حد ممکن از آن استفاده نکنید چون ممکن است ضرر آن از سودش بیشتر باشد.

خلاصه مقاله کلاکینگ:

“کلاکینگ” یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که به دوش مختلف در سراسر وب استفاده می شود و استفاده از آن می تواند خطرات مختلفی همانند: پنالتی سایت شما را تهدید کند پس پیشنهاد می شود فقط در صورتی که ریسک آن را به جان خود می خرید از آن استفاده کنید.

Write a comment