Abbas Kashefi

Senior SEO specialists

Abbas Kashefi

Senior SEO specialists

پست های بلاگ

خدمات سئو یا مشاوره سئو چیست؟

یکی از اصلی‌ترین کارها برای دیده‌شدن سایت، سئوی آن می‌باشد. امروزه تبلیغات سهم گسترده‌ای در دیده‌شدن کسب وکارهای اینترنتی دارد؛ اما سئو که خود نوعی تبلیغ است، سرمایه‌گذاری بلند و تبلیغی دائمی محسوب می‌شود. اگر از یک شرکت معتبر، یکی از سرویس‌های سئو مانند خدمات سئو (بهینه‌سازی) سایت یا مشاوره سئو حرفه‌ای بگیرید یقیناً در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه آن را می‌بینید.
بنابراین از هزینه کردن برای گرفتن خدمات حرفه‌ای نترسید؛ این هزینه‌ها نه‌تنها با سودشان به شما بازمی‌گردند بلکه اعتبار و شناخته شدن را برای سایت شما به ارمغان می‌آورند.

اهمیت سئو برای سایت

همان‌طور که می‌دانید سئو شامل مجموعه اقداماتی است که ترافیک هدفمند را برای سایت شما به ارمغان می‌آورد؛ البته به آن ترافیک ارگانیک یا ترافیک طبیعی می‌گویند. سئو به چندین روش انجام می‌شود: سئوی کلاه سفید، کلاه‌سیاه و کلاه خاکستری.
سئوی کلاه سفید در واقع بهینه‌سازی سایت در چارچوب گوگل می‌باشد، یعنی کاملاً مورد تأیید گوگل است. کلاه‌سیاه اما خلاف قوانین گوگل صورت می‌گیرد و کلاه خاکستری هم کلاه‌سیاه است و هم کلاه سفید؛ یعنی در مواردی طبق قوانین گوگل و در برخی موارد برخلاف قوانین است.
سئوی کلاه سیاه ممکن است به سرعت نتیجه موردنظر را بدهد، ولی گوگل نیز به همان سرعت سایت شما را شناسایی می‌کند و آن را از نتایج حذف می‌کند.

خدمات سئو چیست؟

به‌طورکلی خدمات سئو شامل تمام اقداماتی است که در راستای بهینه‌سازی سایت شما برای رسیدن به نتایج اولیه گوگل، در کلمات کلیدی مد نظرتان می‌شود. باید توجه کنید که تنها رسیدن به نتایج اول گوگل مهم نیست؛ مهم‌ترین مسئله پس از این مرحله، حفظ جایگاه و ارتقای رتبه است. هر چه در نتایج گوگل بالاتر باشید، اعتبار بیشتری کسب می‌کنید و کسب‌وکارتان شناخته‌تر شده و در نتیجه رونق بیشتری می‌گیرد.

خدمات سئو سایت می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تولید محتوا
  از اساسی‌ترین، ابتدایی‌ترین، رایج‌ترین و مهم‌ترین خدمات سئو می‌باشد.
 • مدیریت محتوا
  یکی از بخش‌های مهم خدمات سئو حرفه‌ای، مدیریت محتوا می‌باشد. این قسمت مربوط به کلمات کلیدی محتوا، تعداد کلمات محتوا برای کلمه کلیدی، کلمات کلیدی مرتبط، زمان انتشار محتوا و در کل همه فعالیت‌های مربوط به محتوا (به جز تولید آن) می‌باشد.
 • لینک‌سازی داخلی
  یکی از مهم‌ترین اقدامات برای ایندکس شدن صفحات جدید در سایت، لینک‌سازی داخلی به‌صورت اصولی می‌باشد. لینک‌سازی اعتبار صفحات مهم را به صفحات ضعیف منتقل می‌کند بدون اینکه از اعتبار صفحه مهم کم کند.
 • لینک‌سازی خارجی
  این نوع لینک‌سازی نیز مانند لینک‌سازی داخلی به سایت شما اعتبار می‌بخشد و باعث دیده‌شدن سایت شما می‌شود. این نوع لینک‌سازی شامل رپورتاژ و ایجاد بک‌لینک‌های طبیعی در وبلاگ‌ها می‌باشد.
 • بهینه‌سازی سرعت سایت
  سرعت سایت یکی از مهم‌ترین عوامل ماندن کاربر در سایت می‌باشد. هیچ کسی حاضر نیست برای یافتن پاسخ یک سؤال چند ثانیه منتظر لود شدن یک سایت بماند؛ بنابراین بهینه بودن سایت و به‌طورکلی وردپرس شما، یکی از اساسی‌ترین خدمات بهینه‌سازی سایت می‌باشد.
  بهینه‌سازی سرعت شامل بهینه‌سازی و کم‌حجم کردن عکس‌ها (بدون افت کیفیت) ، ویدئو، صدا و کدهای وردپرس می‌باشد.
 • رابط کاربری
  در ابتدای ورود به یک سایت، طراحی آن است که توجه ما را جلب می‌کند. یک سایت باید از UI خوبی برخوردار باشد تا کاربر را تشویق به ماندن در سایت و استفاده از آن کند.
  متن‌ها باید خوانایی خوبی داشته باشند و از فونت‌های مناسبی برای آن استفاده شود.
  رنگ‌های به‌کاررفته باید با هم همخوانی داشته باشند؛ به صورتی که نگاه‌کردن طولانی‌مدت به صفحه سایت چشم کاربر را اذیت نکند.
  عکس‌های به‌کاررفته در محتوا از کیفیت لازم برخوردار باشند و سایز مناسبی هم داشته باشند.
  بسیاری موارد دیگر که اگر از یک خدمات سئوی حرفه‌ای بهره‌مند شوید می‌توانید شاهد آن باشید.
 • تجربه کاربری
  پس از ماندن کاربر در سایت، نوبت به UX یا همان تجربه کاربری می‌رسد.
  در محتوای متنی کاربر باید به‌سادگی بتواند متن را بخواند و آن را به اشتراک بگذارد.
  در محتواهای ویدئویی باید امکانات لازم فراهم شده باشد.
  سایت‌های فروشگاهی باید طراحی سایت را به‌گونه‌ای انجام دهند که به ساده‌ترین حالت ممکن بتوان خرید کرد.
  به طور مثال جابه‌جا کردن دکمه (افزودن به سبد خرید) می‌تواند یک اقدام بسیار مؤثر باشد.
  تمامی این خدمات پس از آنالیز سایت شما، بسته به نیاز سایت اعمال می‌شود.

مشاوره سئو چیست؟

مشاوره سئو در واقع به گفت‌وگویی اطلاق می‌شود که طی آن یک مشاور حرفه‌ای سئو، راهکارهایی برای بهینه‌کردن و بهبود رتبه سایت شما در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه به شما اعلام می‌کند.

خدمات سئو با مشاوره سئو ارتباط تنگاتنگی دارد. یک مشاور سئو حرفه‌ای می‌تواند راهکارهای لازم برای بهبود جایگاه سایت را به شما معرفی کند؛ به‌نوعی تمامی سرویس‌های سئو حرفه‌ای می‌تواند در یک مشاوره حرفه‌ای به شما معرفی شود.
مشاور سئو بسته به نیاز شما و سایتتان روش تولید محتوا، زمان انتشار محتوا (تقویم محتوایی)، لینک‌سازی‌های داخلی و خارجی و بسیاری موارد دیگر را بررسی می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد.

مشاور سئو در واقع همان‌طور که از نامش پیداست یک راهنماست که به شما می‌گوید از کدام راه اقدام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، سایت بهینه شود و نتیجه بهتری بگیرید. البته درصورتی‌که یک مشاور حرفه‌ای سرویس سئو را به شما ارائه کند، می‌توانید بودجه و زمانی که مدنظر دارید را به او اعلام کنید تا بهترین برنامه‌ریزی را برای شما انجام دهد.

مشاور سئو کیست؟

مشاور سئو به فردی باتجربه و متخصص در زمینه سئو گفته می‌شود که توانسته سایت‌های مختلف در حوزه‌های متفاوت را به نتایج خوبی برساند و یا مشکلات آن را حل کند. از یک مشاور سئوی حرفه‌ای می‌توانید برای رفع مشکلات و یا بهتر دیده‌شدن سایت خود کمک بگیرید.

تفاوت مشاوره سئو با خدمات سئو

ابتدا باید بدانید تفاوت مشاوره و خدمات سئو چیست تا بتوانید باتوجه‌به نیاز خود، سرویس سئوی موردنظر را انتخاب کنید.

مشاوران سئو خدمات خود را به دو صورت ارائه می‌کنند: مشاورانی که به‌صورت جلسه‌ای مشاوره می‌دهند و مشاورانی که طی یک بازه زمانی معین همراه سایت شما هستند و در صورت نیاز به شما راهکار می‌دهند.

پس از یک جلسه مشاوره شما خود مسئولید که اقدامات لازم را انجام دهید ولی مشاوری که طی زمان خاصی همراه شماست، روند انجام فعالیت‌ها را پیگیری می‌کند. برخی از مشاوران نیز به‌صورت تیمی می‌توانند خدمات سئو را به سایت شما ارائه دهند.

درصورتی‌که یک جلسه مشاوره گرفتید و اقدامات لازم برای سایت شما مشخص شده که خودتان به هر دلیلی توانایی انجام آن را ندارید، می‌توانید از خدمات سئو سایت سئو آبی استفاده کنید.

کدام سرویس سئو برای کدام کسب‌وکار؟

اگر تخصص و مهارت‌های موردنیاز بهینه‌سازی سایت را دارید و می‌توانید خودتان برای سایت و کسب‌وکارتان وقت بگذارید و بر آن نظارت کنید، می‌توانید از مشاوره‌های جلسه‌ای بهره‌مند شوید و حتی در صورت نیاز خدمات موردنظر خود را برون‌سپاری کنید؛ درصورتی‌که خودتان وقت و مهارتی در این کار ندارید می‌توانید از تیم‌هایی که خدمات سئو را ارائه می‌دهند کمک بگیرید. این تیم‌ها معمولاً شامل یک مشاور برای تعیین استراتژی هم می‌شوند.

قیمت مشاوره سئو چقدر است؟

مشاوران سئو بسته به تجربه و تخصص هزینه‌های مختلفی دریافت می‌کنند. مشاوران معمولاً برای جلسات خود هزینه ثابتی دارند که ارتباطی به حوزه کاری و سختی کار شما ندارد.

خدمات سئو یا مشاوره سئو؟

اگر وقت و توانایی لازم را دارید می‌توانید از مشاوره سئو استفاده کنید و خودتان طبق راهکارهای مشاور عمل کنید. درصورتی‌که خودتان مهارت لازم برای تعیین استراتژی سایت و رفع مشکلات آن را دارید می‌توانید از خدمات سئو استفاده کنید و اگر مهارتی در سئو ندارید می‌توانید از هر دو سرویس سئو استفاده کنید.

Write a comment